מתח וחרדה

עד לפני עשרים שנה כמעט ולא שמענו על המושג – חרדות. העולם התנהל לו בניחותא וכל אחד חי את חייו בטוב ובנעימים - איש תחת גפנו ותחת תאנתו. בני הדור שלנו חיים במרוץ מטורף שלא היה קיים בעבר. העולם הטכנולוגי שכביכול בא להקל עלינו את החיים ואת ההתמודדות בכל התחומים, נוהג כמו הגולם שקם על יוצרו כאשר אנחנו מוצאים את עצמינו טרודים ולחוצים פי כמה וכמה ביחס לחיים שהיו לפני ההתפתחות הטכנולוגית. אנשים רבים חיים כיום במתחים וחרדות מתמידים הפוגעים בשגרת החיים שלהם. באיכות שלהם ובזרימה הנינוחה שלהם.

מתח וחרדה – המחלה של שנות האלפיים
נדמה כי ככל שאמצעי התקשורת הטכנולוגיים מתפתחים ועולמינו הופך להיות קטן יותר ומחובר הרבה יותר אנחנו נסחפים לחיים של מתח וחרדה. יש לכך הסבר ברור. כי כל עוד חיינו כל אחד את חייו הפרטיים מבלי לשמוע, לראות, לדעת ולהתעדכן כל העת במה שנעשה בעולם, הרי שנהנינו מהחיים השלווים. אך כיום, כאשר אנחנו יודעים על כל מה שקורה ושומעים כל דבר שמתרחש בעולם, מצליחים כל אותם הסיפוריים והעובדות לחלחל בתוכנו וליצור אצלנו חרדות ופחדים.

מתח וחרדה – מי אמר שצריך לחיות עם זה?
יש להבדיל בין מתח וחרדה הנחשבים נורמטיביים לבין מתח וחרדה שכבר יוצאים מגדר הנורמה והם צורכים טיפול או עזרה מקצועית. למעשה, כל אחד מאתנו מגיב בחרדה כאשר הוא נחשף למציאויות שונות בחיים. אדם הנקלע לזירה של תאונת דרכים או של פיגוע, מובן כי התגובה האוטומטית של הגוף שלו תהיה החרדה.

אז למה אנחנו מגדירים את התופעה של חרדות או מתחים בהגדרה של מחלה או קושי נפשי? אז כאן בעצם נמצא ההבדל בין חרדה לחרדה. מתח וחרדה כתגובה ספונטנית של הגוף למקרים של אסונות וכדומה, זהו מתח נורמלי ואם הוא לא יהיה קיים אצל האדם הרי זה לבד עשוי להצביע על הפרעה נפשית כלשהי, כי האדם הנורמלי מגיב לאסונות בסדר גודל שכזה בתסמינים של חרדה.

אז מה? כולנו סובלים מהבעיה של חרדה כרונית? וודאי שלא. כאן צריך פשוט לדעת את ההבדל בין חרדה שהיא תקינה לבין סימני חרדה ולחץ שהם אינם תקינים והם לא בגדר הנורמה.

החרדה הטבעית והנורמלית היא החרדה הבאה בעקבות מקרים חמורים או מלחיצים שאנחנו פוגשים ונתקלים בהם בחיינו, אך לאחר זמן קצר אנחנו מצליחים להירגע ולחזור לשגרה. החרדה שגובלת במצב קליני זוהי חרדה במצב חמור הרבה יותר כאשר אנחנו לא מצליחים להשתחרר מהתסמינים שלו. הדופק המואץ והזיעה הקרה שהתעוררו בעת האסון ממשיכים ואפילו מתעצמים. החרדה אינה שוככת היא מחמירה ואפילו פוגעת בשגרת החיים של האדם הסובל מהחרדות. כאשר זה המצב, איכות החיים נפגעת והשגרה יוצאת לגמרי מאיזון, הרי שיש צורך לפנות לצורך קבלת עזרה מקצועית.

להתמודד עם חרדה – עם עזרה מקצועית
חרדות ופחדים אצל מבוגרים או ילדים ובני נוער צורכים טיפול ועזרה מקצועית. במקרים אשר בהם החרדה כבר אינה בגדר הנורמה אין אפשרות לפתור אותה באופן עצמאי. כי  להתמודד עם חרדה דורש הרבה משאבים והרבה כוחות נפש שאין לנו אותם כאשר אנחנו נמצאים במצב במלחיץ והקשה.

אז אם גם אתם נתקלתם ופגשתם סימני חרדה ולחץ או חרדות ופחדים אצל מבוגרים או ילדים, חרדה כרונית הפוגעת באיכות החיים ובשגרה שלכם, אל תהססו, פנו לקבל עזרה מקצועית כדי לצאת מהלחץ. נלי זיו היא הכתובת שלכם באזור הדרום. פנו אל נלי זיו ותצליחו לצאת מהלחץ.
 
 
נלי זיו - פסיכותרפיה

שעות וימי פעילות
א', ב', ג', ד', ה
8:00-20:00

ימי ו'
8:00-15:30

פרטי יצירת קשר
טלפון
072-33-80-919

דוא"ל

nelyziv436@gmail.com